افزار ,سایت ,سرور ,طراحی ,فایل ,داده ,طراحی سایت ,برای انتقال ,سرعت بالا ,برقراری ارتباط ,انتقال فایل


FTP در اصل یک پروتکل ارتباطی برای ارسال و دریافت فایل می باشد. در طراحی سایت برای انتقال اطلاعات از کامپیوتر به سرور نیازمند به یک کلاینت FTP هستیم.

در طراحی سایت از نرم افزار های مختلفی برای انتقال فایل ها به وب سرور می توان استفاده نمود. از جمله نرم افزار  FileZilla که یک نرم افزار قوی و رایگان برای ارسال و دریافت فایل از طریق FTP است.

یکی دیگر از نرم افزار های مهم در طراحی سایت که موجب ارتباط با وب سرور می شود CuteFTP نام دارد. برای رد و بدل کردن اطلاعات و برقراری ارتباط به وسیله ی FTP، آپلود و دانلود فایل ها، سرعت بالا و امنیت بالا در رد و بدل کردن داده ها، پشیبانی از قابلیت امنیتی HTTPS در انتقال داده ها، مدیریت رمز عبور کاربران، انجام کلیه کارها در زمان مشخص به وسیله ی کاربر، تهیه Backup کامل از سایت در طراحی سایت، مدیریت پوشه ها و داده های موجود بر روی سرور و مطلع نمودن کاربر در صورت بروز هر گونه تغییر، امکان قابلیت کشیدن و رها کردن برای انتقال هر چه سریع تر داده ها به وسیله ی کاربر، دارای ویرایشگر مستقل برای ویرایش اسناد سمت سرور توسط برنامه، نمایش اسناد تصویری به صورت بند انگشتی و برقراری ارتباط با چندین سایت به صورت همزمان از ویژگی های این نرم افزار در طراحی سایت می باشد.

از دیگر نرم افزار های ارتباطی در طراحی سایت می توان به Cyberduck اشاره نمود که یک FTP کلاینت با رابط کاربری ساده است و دانلود و آپلود ها را به راحتی مدیریت می کند، مهم ترین قابلیت های این نرم افزار امکان اتصال به انواع مختلف سرور ها، سرعت جستجوی مناسب، سازمان دهی خوب داده ها با کشیدن و رها کردن، ویرایشگر فایل ها توسط ادیتور نرم افزار و قابلیت ذخیره سازی داده ها در سرور ابری می باشد.

در طراحی سایت نرم افزار TurboFTP از دیگر نرم افزار ها برای وصل شدن به سرور های FTP می باشد. به وسیله ی این نرم افزار می توان با سرعت بالا از سرور FTP آپلود و دانلود نمود. این نرم افزار از امنیت بالایی برخوردار است و نرم افزاری با امکانات بی نظیر در طراحی سایت به حساب می آید.

منبع اصلی مطلب : سئو، تدوین استراتژی، طراحی سایت
برچسب ها : افزار ,سایت ,سرور ,طراحی ,فایل ,داده ,طراحی سایت ,برای انتقال ,سرعت بالا ,برقراری ارتباط ,انتقال فایل
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : طراحی سایت و نکات مربوط به FTP کلاینت و ویژگی های نرم افزار های مختلف در انتقال فایل