سایت ,طراحی ,رنگی ,افزونه ,colorzilla ,مرورگر ,طراحی سایت ,سایت حرفه­ ,سایت حرفه ,ابزار colorzilla ,افزار colorzilla


امروزه، نرم ­افزار های تحت وب بسیاری برای طراحی سایت حرفه ­ای وجود دارند که به کمک آن­ ها می ­توان به طراحی گرافیک وب­سایت پرداخت. یکی از معروف­ ترین افزونه­ های موجود جهت تنظیم رنگ در طراحی سایت حرفه­ ای، نرم افزار Colorzilla است. در این بخش به معرفی نرم ­افزار Colorzilla و کاربرد های آن در طراحی سایت حرفه­ ای پرداخته می­ شود.

ویژگی­ های افزونه Colorzilla  در طراحی سایت حرفه ­ای

یکی از بهترین افزونه­ ها در طراحی سایت حرفه­ ای، افزونه­  Colorzilla است که امکانات و ویژگی­ های بی­ شماری را جهت تنظیم رنگ سایت فراهم می­ آورد. از این افزونه می­ توان در مرورگر های کروم و فایرفاکس و نیز سیستم­ عامل­ های ویندوز، لینوکس و مک استفاده کرد. استفاده از این افزونه در طراحی سایت این امکان را به طراح می­ دهد تا بتواند رنگ­ خوانی را در پیکسل­ های مختلف در مرورگر خود دریافت کند. به علاوه، با به ­کارگیری این نرم ­افزار در طراحی سایت حرفه ­ای، طراح می­ تواند با استفاده از CSS به بررسی عناصر رنگی هر صفحه از سایت بپردازد و رنگ­ ها را از پالت رنگی موجود در این افزونه انتخاب کند. از دیگر مزایای این افزونه می­ توان به پشتیبانی از استاندارد هایی هم چون RGB و HEX در نمایش کد های رنگی اشاره نمود. بهره ­گیری از این نرم ­افزار در طراحی سایت حرفه­ ای به طراح امکان ایجاد ترکیبات رنگی گرادینت و ارائه ­ی کد CSS را می ­دهد و با ابزار های Inspector مرورگر ها نیز کاملاً هماهنگ است. از دیگر امکانات این افزونه در طراحی سایت می­ توان ثبت کد های رنگی گوناگون به­ صورت تاریخچه و هم چنین قابلیت Auto Copy برای کپی خودکار کد های رنگی المان­ های انتخاب شده را نیز ذکر کرد. علاوه بر این، ابزار Colorzilla دارای یک سیستم ویژه­ ی بزرگ نمایی است که از طریق آن، طراح می­ تواند کد های رنگی مربوط به المان­ های کوچک در سایت را به راحتی شناسایی کند. نرم­ افزار Colorzilla به صورت کاملاً رایگان قابل دانلود و نصب بر روی مرورگر های کروم و فایرفاکس است.

منبع اصلی مطلب : سئو، تدوین استراتژی، طراحی سایت
برچسب ها : سایت ,طراحی ,رنگی ,افزونه ,colorzilla ,مرورگر ,طراحی سایت ,سایت حرفه­ ,سایت حرفه ,ابزار colorzilla ,افزار colorzilla
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : طراحی سایت حرفه ای و تنظیم رنگ با ابزار Colorzilla